Poslední utkání v nadstavbě A2 nás svedlo dohromady s naším oblíbeným soupeřem ze Svitav. Letošní bilance vzájemných utkání totiž byla 3:0 v náš prospěch, navíc Tuři již měli zajištěn postup do play-off ze 7. místa, nám se nyní hodí každá výhra, se kterou budeme vstupovat do skupiny play-out.

První čtvrtina vyšla výborně, i přes nástup soupeře 6:0 jsme po 10 minutách vedli o 7 bodů, a v nastoleném trendu jsme pokračovali i v dalším hracím období, kdy jsme průběžně vedli o 14, 13 a 10 bodů, konečný účet první poloviny se zastavil na rozdílu +7 pro naše borce.

Vyrovnaná byla i následující čtvrtina, nedovolovali jsme svitavským přiblížit se na dostřel a vývoj zápasu jsme kontrolovali. Bohužel jen do 39. minuty. Během ní spustili Tuři kanonádu trojek, trefili 4 pokusy v řadě, šli poprvé od 4. minuty utkání do vedení, které jsme jim už z rukou nevyrvali.

Střelecká tabulka vypadá takto: Michal K. 17 bodů + 8 doskoků + 4 asistence, Kevin 16 bodů + 8 doskoků, Honza T., který nastoupil i přes zranění 9 bodů, CJ 8 bodů, Radek 7 bodů, Ermin a Zdeněk po 6 bodech, Mário a Honza K. dali každý 2 body.

Hosty držel Slezák, autor 18 bodů.

Statistiky: střelba za 2 body 18/43 (42 %) x 20/40 (50 %); za 3 body 8/34 (23,5 %) x 9/27 (33,3 %); TH 13/13 (100 %) x 10/14 (71,5 %); doskoky 44:44; asistence 10:14; ztráty 17:16; zisky 9:8; bloky 1:3

mmcité Brno – DEKSTONE Tuři Svitavy 73:77 (23-16,16-16,14-14,20-31)

Vyjádření trenérů

Lubomír Růžička (Svitavy): „Dnes vyhrál ne lepší, ale šťastnější tým. Měli jsme problém s útočným doskokem Brna, z čehož měli druhé, třetí šance. To musíme absolutně změnit. To je otázka přístupu, kdy nechci prohrávat ani se svou čtyřletou dcerou pexeso. I když nám o nic nešlo, tak šlo, vždy chceme vyhrát. V první půli se Brno rozjelo, udržovalo si komfortní náskok a pro nás to bylo těžké. Nicméně celý zápas jsme si vytvářeli dobré pozice, ve čtvrté čtvrtině jsme proměnili 6 trojek a to rozhodlo. Nacházeli jsme volné střelce a ti proměňovali, šli jsme přes Brno a zvítězili, i když, jak říkám, byli jsme ne lepší, ale šťastnější tým.“

Zoran Helbich (Brno): „Gratuluji soupeři k vítězství. Chtěli jsme těžit z přístupu Svitav, kdy jim o nic nešlo, vím, jaká je mentalita hráčů. Byli jsme motivovaní získat ještě jedno vítězství. Máme problém v obraně, kdy nezavíráme koncovou čáru při úniku, to je záhada, kterou pořád nemůžeme vyřešit. V koncovce byl rozdíl v soustředěnosti, soupeř trefil otevřené střely, my ne a výsledek byl jasný. Děkuji fanouškům za krásnou atmosféru, věřím, že nás budou podporovat i v následujících 6 utkáních, budeme je moc potřebovat, tu energii z tribuny.“

Hráč utkání: Michal Křemen

Celé utkání (premiérově i s komentářem!) můžete vidět zde, záznam TK potom zde.

Nyní máme týdenní pauzu, další utkání sehrajeme 12.dubna, o rozlosování skupiny play-out a termínech domácích zápasů vás budeme včas informovat!