Dalším utkáním na venkovní palubovce pro nás pokračovala nadstavbová část skupiny A2. Vyrovnanost všech celků slibuje dramatičnost až do konce soutěže, případným vítězstvím bychom se však výrazně přiblížili naději postoupit do bojů v play-off. Navíc, prostějovští měli na svém kontě bilanci 11 porážek v řadě.

Možná právě důležitost utkání svazovala ruce našich borců v začátku utkání. Nedávali jsme lehké střely z pod koše, z rychlých protiútoků, ani z trojek. Naopak domácí se chytili hned od startu, kdy trefili několik tříbodových střel a po celý první poločas si udržovali vedení, které o pauze bylo desetibodové.

Dobrým nástupem do druhé půlky se nám podařilo rozdíl snížit, Orli si jej ještě do konce třetí čtvrtiny vzali zpět. Náš tlak vrcholil ve čtvrtém dějství, kdy se nám podařilo skóre srovnat (71 -71, 76-76), v těch rozhodujících momentech jsme však měli méně štěstí než domácí a naše poslední trojkové střely do koše nepadly. Domácí vše jistili z trestných hodů a podařilo se jim po dlouhé době utkání dotáhnout do vítězného konce.

Střelecky dnes znovu dominoval Kevin, který zaznamenal 26 bodů, k tomu 11 doskoků a 5 zisků. Dobře mu sekundoval Michal K. s bilancí 15 bodů, 5 doskoků a 5 asistencí, dále Honza K. 11 bodů + 6 doskoků, CJ 10 bodů, Ivan 6, Honza T. 5 + 7 doskoků, Ermin 2 a Mário 1 bod.

Za domácí se nejvíce činil Sehnal s 21 body.

Statistiky: střelba za 2 body 21/40 (52,5 %) x 19/46 (41 %); střelba za 3 body 6/30 (20 %) x 6/18 (33 %); TH 16/29 (55 %) x 26/34 (76,5 %); doskoky 44:40; asistence 11:15; ztráty 16:13; zisky 11:7; bloky 2:5

Orli Prostějov – mmcité Brno 81:76 (30-21, 17-16, 15-16, 19-23)

Zoran Helbich (trenér mmcité Brno): „Když se moji hráči netrefují, tak jsem špatný trenér, když se trefují, tak jsou dobří hráči, takže dnes jsem špatný trenér. Měli jsme absolutně katastrofální střelbu, trochu do nás vlezla mentalita po několika vyhraných zápasech, že jsme mistři a přijeli jsme namistrovaně, byť jsem na to celý týden upozorňoval. Tím ale nechci snižovat výkon Prostějova, hráli s větší taktickou zralostí v útoku, razantně chodili do koše a připadalo mi to, že chtěli víc ten zápas vyhrát.“ 

Zbyněk Choleva (trenér Orli Prostějov): „Jsme hrozně rádi, že jsme utnuli tu strašidelnou sérii porážek. Dobře jsme vstoupili do zápasu, dali jsme nějaké střely z dálky a tím jsme si začali věřit. Také nám pomohl pod košem Michal Norwa, který se vrátil. První čtvrtinou jsme udali ráz celému utkání, byť v poslední čtvrtině začal hrát víc Michal Křemen a Kevin Ware, tam se to ztenčilo a měli jsme velké problémy. Nakonec se štěstím a hrou pod koš jsme to urvali. Dali jsme do toho všechno a za to hráčům děkuji.“

Celý záznam utkání můžete vidět zde.

Další nesmírně důležité utkání nás čeká doma už příští sobotu 25. 3. 2017, kdy od 19:00 přivítáme tým NH Ostrava. Děkujeme všem fanouškům, kteří se za námi dnes vydali do Prostějova, a věříme, že nás přijdete podpořit i v naší hale!

(Text: Tomáš Dokoupil
foto: Jan Russnák)