Po turbulentním týdnu, kdy jsme provedli ještě jednu změnu v kádru (místo Stana přišel Ermin), zavítal na naši palubovku celek z Jindřichova Hradce. I tentokrát pro nás měl souboj příchuť střetu celků, které se momentálně nacházejí na chvostu tabulky skupiny A2, i když ta je extrémně vyrovnaná. Uhájit domácí palubovku tak bylo povinností.

Začátek byl jako na houpačce, za kratší konec jsme však v prvním poločase tahali my. O korunu nejlepšího střelce se přetahovali Kevin s jindřichohradeckým Brooksem, oba po první půli shodně 17 bodů (k čemuž však Kevin přidal i 7 doskoků). Ztráceli jsme však 6 bodů.

Ty se nám podařilo smazat během prvních 2 minut třetí čtvrtiny a od poloviny této čtvrtky jsme soupeře do vedení nepustili. Povedlo se nám několik pěkných protiútoků, zakončených smečí (CJ + Kevin alley oop, CJ sám, Michal K.). K velkému výkonu se rozehrál Mario, kterému trojky padaly do koše jedna za druhou.

Své si odehrál každý z hráčů, ať už bojovností, body či dobrou obranou. Závěr dohrávala sestava mladíků, která svůj minisouboj v posledních dvou minutách vyhrála 8:3.

Svým výkonem vynikl Kevin, který nasázel 32 bodů, doskočil 14 míčů, 4x asistoval a 3 míče získal.
Mario přidal 20 bodů, Michal K. se blížil triple-doublu za 11 bodů, 10 doskoků a 8 asistencí. Honza T. přispěl 10 body.
Dále CJ 6 bodů, Ivan a Honza K. po 5, Michal J. 4, Zurab 2.

Za hosty Brooks 30 bodů.

Statistiky: střelba za 2 body 21/28 (75 %) x 19/40 (47,5 %); za 3 body 10/32 (31 %) x 8/27 (30 %); TH 23/31 (74 %) x 15/20 (75 %); doskoky 41 x 29; asistence 20 x 11; ztráty 19 x 14; zisky 9 x 4; bloky 3 x 2

mmcité Brno – BK Lions Jindřichův Hradec 95:77 (20-21,22-27,29-15,24-14)

Vyjádření trenérů

Karel Forejt (BK Lions JH): „Nezbývá mi než Brnu znovu pogratulovat. My jsme vstoupili do utkání s entuziasmem, na hráčích byla vidět touha zápas vyhrát. Základní pětka, sestavená z českých hráčů, splnila to, co jsem očekával. Hráli jsme slušně v obraně a byli jsme nebezpeční tím, že na hřišti bylo 5 střelců. Posléze jsem zapojil i ostatní hráče a musím konstatovat, že už několikátý zápas hrajeme bez ústředního rozehrávače, což je obrovský problém. Každý hráč z lavičky by byl lepší než Terrell Lipkins, což mě velmi mrzí, protože to pro nás bude velký handicap. Brno bylo ve druhé půli velmi efektivní, těžilo ze hry Wara, a pokud jsme na něj pomohli, trefili se další hráči jako Hrabovský, Křemen. Pak už jsme nevěděli, koho dřív bránit, v útoku jsme ztráceli klid a bylo vidět, že je zle.“

Zoran Helbich (mmcité Brno): „Měli jsme nějaké problémy, opustil nás hráč ze základní rotace teprve včera, na což jsme reagovali příchodem nového hráče, na němž dnes bylo vidět jisté překvapení, ale přinesl zkušenosti, natáhl na sebe obranu, čímž otevřel prostor pro Maria Hrabovského, který trefil několik trojek. Výborný zápas odehrál Kevin Ware, nejen v útoku dle statistik, ale i v obraně, i když hrál celý druhý poločas se 4 fauly a nešetřil se! Jsem rád, že mladí hráči využívají šanci, kterou dostávají, správným způsobem. Jdeme dál, máme své cíle dostat se co nejvýše ve druhé části sezony. Děkujeme fanouškům, cítili jsme obrovskou energii z tribuny a pozvu je rovnou na další utkání příští sobotu proti Ústí nad Labem.“

Celá TK k vidění zde, záznam utkání na stránkách TV COM zde.

Hned příští sobotu odehrajeme další domácí utkání, tentokrát proti Ústí nad Labem. Věříme, že znovu najdete cestu do haly v Kampusu a vytvoříte stejně dobrou atmosféru jako dnes! Takže 4.3.2017 v 19:00 se na vás všechny těšíme!

Mário Hrabovský zve fanoušky na příští zápas se Slunetou.