Stan Simpson působil v týmu mmcité Brno od začátku sezóny 2016/17 a svým herním projevem se zařadil mezi pravidelné opory týmu. Již delší dobu však byly Simpsonovy výkony ovlivněny nespokojeností hlavního trenéra s přístupem k pracovním povinnostem hráče a jeho pracovní morálkou.  Tyto neshody nyní vyústily v oboustrannou dohodu o odchodu Simpsona z týmu.
„Velmi nás mrzí, že k této situaci došlo, navíc v tak důležité části sezóny. Se Stanem z týmu odchází hráčská kvalita i fanoušky oblíbená osobnost. Bylo však zřejmé, že za daných okolností nemůže tým pokračovat ve stejném složení. Věříme, že i přes odchod tak kvalitního hráče můžeme v následujících týdnech odehrát vyrovnaná utkání a bojovat o co nejlepší umístění ve skupině A2,“ uvádí generální manažer klubu Martin Pavelec.

Klub nyní na pozici pivota testuje zkušeného bosenského hráče Ermina Jazvina (*1980; 207 cm, 117 kg), který naposledy působil v kosovském týmu KB Bashkimi Prizren.
„Vzhledem k přestupnímu termínu 28. února věříme v Jazvinovo rychlé zapracování se do týmu. Jde o zkušeného hráče s bohatou kariérou, který by neměl mít problém se zapojit do tréninku i zápasů a pomoct týmu v bojích o důležité body,“ dodává Pavelec.

Atmosféra v klubu i fanouškovské základně je poznamenaná v této sezóně poměrně častými změnami v kádru.
„Je pravda, že jsme se během této sezóny potýkali s mnoha změnami v sestavě. Původně jsme předpokládali stabilizaci kádru v začátku sezóny, abychom mohli hrát s vyrovnaným týmem. Nyní jsme v situaci, kdy musíme vyhodnotit práci týmu během sezóny a přijmout opatření do sezóny další, aby se tyto události neopakovaly. Především však musíme hráčům vytvořit takové podmínky, abychom ukončili sezónu mimo sestupovou příčku,“ hodnotí Pavelec kádrové změny v klubu.

 

Kontakt:
Martin Pavelec
generální manažer
+420 730 898 117
pavelec@basketbrno.cz