Znovu to byl souboj aktuálně dvou posledních celků, znovu bojovné a vyrovnané utkání a znovu, letos už potřetí, byla na konci šťastnější Nová Huť.
I přes zdravotní problémy, které nás postihly (Ivan a Radek již před zápasem, v průběhu měl žaludeční potíže Honza T., problémy se spojivkami limitovaly Kevina), jsme vyráželi do Ostravy s optimismem a vírou v tolik potřebnou výhru.
Začátek utkání však vyšel lépe domácím, kteří brzy nastřádali fauly ve svůj prospěch a drželi si odstup zejména střelbou z čáry trestného hodu a pak také lepší úspěšností při pokusech zpoza oblouku. I přes tyto nedostatky ve hře (a přes katastrofální doskoky, v poločase poměr 12:28) byl po 20 minutách rozdíl jen 9 bodů pro domácí.

Po pauze jsme přidali v obraně, začali se konečně více trefovat z dálky a před poslední desetiminutovkou tak vedení domácích kleslo na 4 body. I přes velkou snahu se nám však nepodařilo „jít přes“ Ostravu, která využívala našich chyb k držení, byť mírného, náskoku až do závěrečných vteřin utkání.
Znovu jsme měli vyrovnané pole střelců: Michal K. 16 bodů + 8 doskoků, Kevin 15 + 8 doskoků, Zdeněk 15 bodů, Honza T. 11 bodů, CJ 10 bodů. K nim se přidali ještě Mário 5, Stan 4 a Honza K. 3 body.
U domácích Bratčenkov 19 bodů.

Statistiky: střelba za 2 body 21/39 (54 %) x 18/36 (50 %); střelba za 3 body 10/36 (28 %) x 9/26 (35 %); trestné hody 7/11 (64 %) x 23/32 (72 %); doskoky 35:50; asistence 13:16; ztráty 16:17; zisky 9:6; bloky 2:1.
mmcité Brno x NH Ostrava 79:86 ( 19-25, 15-18, 21-16, 24-27)
TK po utkání zde
Záznam utkání na TV Com zde
Nyní čeká ligu malá pauza, vyplněná turnajem Final 4 Českého poháru, další zápas sehrajeme na domácí palubovce 25. února od 19:00, kdy se střetneme s Jindřichovým Hradcem. Naposledy jsme dokázali zvítězit až v prodloužení a tak věříme, že nás přijdete znovu v hojném počtu povzbudit do haly v bohunickém Kampusu. Těšíme se na vás!
(Text: Tomáš Dokoupil
foto: NH Ostrava/pavelnetolicka.eu)