K prvnímu utkání v nadstavbové části skupiny A2 dorazila na naší palubovku orlí letka z Prostějova, které se podařilo ještě před utkáním doplnit soupisku o dalšího amerického hráče, nám se naopak nepodařilo uzdravit Ivana natolik, aby mohl hrát, takže zápas sliboval vyrovnanou bitvu s možnými překvapeními na obou stranách.

Vstup jsme měli lepší my a po celý první poločas jsme si udržovali mírné vedení, a to zejména dobrou obranou, kdy jsme povolili jen 32 bodů v našem koši během 20 minut. I střelba byla rozdělena – kdo vstoupil na hřiště, skóroval.


Po přestávce jsme vedení drželi i nadále, důležitá šňůra přišla mezi 6. a 8. minutou třetí čtvrtiny, kdy jsme přešli ze stavu 48-44 na 60-44! Od té chvíle se Orli dostali nejblíže na 6bodový rozdíl, a utkání se nám tak podařilo dotáhnout k vítězství bez větších problémů.

Střelecky se dnes prosazovali: Kevin 18 bodů + 6 doskoků, nebývale produktivní Honza K., který dal bodů 15, přidal 4 doskoky, 4 asistence a získal 7 faulů! Dále CJ 14 bodů, Michal K. 12 + 5 asistencí, Honza T. 12 + 8 doskoků, Stan 11 + 9 doskoků + 3 bloky, Zdeněk 3 body a Mario 1 bod. Zurab a Filip se, bohužel, nezapsali.

U hostů zaznamenal Sehnal 18 bodů.

Statistiky: střelba za 2 body 22/45 (49 %) x 24/44 (55 %); trojky 12/32 (38 %) x 3/15 (20 %); TH 6/10 (60 %) x 20/24 (83 %); doskoky 40 x 35; asistence 16 x 8; ztráty 15 x 18; zisky 7 x 10; bloky 3 x 5

mmcité Brno – Orli Prostějov 86:77


Vyjádření trenérů

Zbyněk Choleva (BK Orli Prostějov): „Gratuluji Brnu k vítězství. Hrálo lépe než my, dalo více bodů zpod koše, spoustu bodů z druhých šancí po útočném doskoku, kterých měli dohromady 16. My jsme nebyli schopni poslat si míč, a když už jsme jej poslali, tak jsme nevystřelili, byli jsme jaloví, na rozdíl od Brna, které, když jsme se dostali v druhé půli na dostřel, tak nás hned potrestalo. Vyrovnali jsme se na ztráty, ale ne na počet vystřelených trojek, hráli jsme pomalu, nevyhověli jsme si. Byli jsme měkcí, pomalí v okolí koše, odkud jsme dostali skoro 40 bodů.“

Zoran Helbich (mmcité Brno): „Děkuji za gratulaci, vše už bylo řečeno:) Kontrolovali jsme celé utkání, i když jsme nebyli připraveni na tolik zónové obrany, kdy jsme byli moc statičtí. V druhé půli jsme nedodrželi plán dovolit soupeři jen 18 bodů za čtvrtinu, což musíme zlepšit. Hráli jsme jako tým, chtěli jsme výhru víc než soupeř.“

Počet diváků: 438

Hráč utkání: Kevin Ware

Záznam tiskové konference zde, celé utkání na TV Com zde.

Prohlédněte si fotogalerii.

K dalšímu, velice důležitému utkání, zajíždíme již toto úterý, a to na palubovku NH Ostrava. Na domácím zápase se sejdeme opět v sobotu 25. února v 19:00, kdy hostíme Lions z Jindřichova Hradce. Přijďte znovu do hlediště podpořit náš tým při snaze o další vítězství!

(Text: Tomáš Dokoupil
foto: Jan Russnák)