Utkáním s Jindřichovým Hradcem jsme zakončili základní část letošního ročníku Kooperativa NBL a v sobotu 11. února vstoupíme utkáním s Orly Prostějov do nadstavbové skupiny A2, ve které budou bojovat týmy, které po základní části skončily na 7. – 12. místě tabulky, o 2 postupová místa do play-off. Tato dvě mužstva pak doplní horní šestku tabulky (skupinu A1) v bojích o titul. Týmy, které ve skupině A2 skončí na 9. – 12. místě, budou hrát v tzv. play-out, přičemž jim budou započítány i předchozí výsledky. Poslední tým pak půjde do baráže, kde se utká se dvěma nejlepšími týmy z 1. ligy o 1 místo pro příští ročník KNBL.

Na čtyři vítězné

Čtvrtfinálové a semifinálové série se budou hrát na čtyři vítězná utkání, zatímco finále a utkání o bronz se budou hrát na dva zápasy systémem doma – venku a rozhodující bude skóre. Začínat se bude na palubovce týmu, který měl po základní části horší umístění v tabulce.

Jak to vidíme my?

Před začátkem sezóny jsme vyslovili přání pohybovat se na příčkách atakujících play-off, což se nám nepovedlo. Úvod sezóny se nesl ve znamení velkých změn, od nového působiště až po změny v kádru. Důležitou roli sehrála zranění, která tým oslabila zejména v prvních zápasech, které jsme odehráli ve velmi úzké a dosud nesehrané rotaci.  Bohužel jsme během sezóny nevyužili několik šancí na vítězství v zápasech a nyní nám tyto body chybí. Týmy v druhé polovině tabulky jsou výkonnostně velmi vyrovnané a naše šance na play off je aktuálně spíše teoretická. I přesto je stále o co bojovat. Výhrou s Jindřichovým Hradcem jsme srovnali krok s Ostravou a ztráta na týmy, které jsou v tabulce nad námi, je hratelná. Musíme však postupovat od zápasu k zápasu – každé vítězství bude mít velkou váhu a naopak každá prohra bude citelnou ztrátou. I proto budeme spoléhat také na herní vzestup hráčů, kteří v základní části nedostali tolik prostoru, ale v posledních zápasech se dokázali prosadit a být důležitou součástí týmu.
Věříme, že na pohodě týmu přidá i návrat Kevina Warea, který zvládl složitou rodinnou situaci a jistě se brzy dostane do herní formy.

Vám, naši fanoušci, děkujeme za to, že se zajímáte o dění v klubu, plníte hlediště při domácích zápasech a vytváříte skvělou atmosféru. V nejdůležitější části sezóny jsme připraveni bojovat s nejvyšším nasazením, vylepšit svými výkony postavení v tabulce a dát fanouškům důvod dál chodit na naše zápasy.