Bez dvou opor, Ivana a Radka, jsme se museli obejít v posledním kole základní části, kdy jsme na své palubovce přivítali soupeře z Jindřichova Hradce. Vzhledem k vývoji v tabulce byla výhra nejen povinností, ale i nutností.

Od samého úvodu se jednalo o vyrovnané střetnutí, čemuž nasvědčovalo i skóre po prvních deseti minutách – 21:21. Ve druhé desetiminutovce nastavený trend pokračoval, do kabin se šlo za mírného vedení o 3 body pro nás. Jen pro představu: během celého zápasu se 18x vystřídaly týmy ve vedení, 14x bylo skóre vyrovnané!

Kevin Ware stříli koš proti Jindřichovu Hradci

Ani jednomu z družstev se tak nedařilo bodově výrazněji odskočit, a když už to vypadalo, že vítězství bude naše (to ve chvíli, kdy jsme minutu před koncem vedli o 7 bodů, což bylo, mimochodem, naše nejvyšší vedení v zápase!), podařila se hostům šňůra 2 trojek a dvojky, my jsme minuli jednu šestku a pár vteřin před koncem Lvi srovnali a šlo se do prodloužení!

To jsme začali parádně: další šňůra 7:0, jenže hosté zase trefili 2 trojky a byli zpět! Naštěstí v poslední minutě jsme za vyrovnaného stavu vsítili koš my, hosté neodpověděli, a z následných trestných se už podařilo odskočit na rozdíl větší než jeden koš, toto vedení jsme uhlídali a slavili vytouženou výhru!

Zasloužené vítězství

Delší porce minut přinesla i větší bodové rozložení: Honza T. 17 bodů + 10 doskoků, Stan 16 + 7 + 5 bloků, Kevin 15 + 14 + 6 asistencí, CJ 14 bodů, Michal K. 13 + 12 doskoků, Mário 10 bodů, Zdeněk 6 bodů, Honza K. 2 body.

Za hosty pálil Brooks, zaznamenal 28 bodů.

Statistiky: na doskoky jsme zvítězili 61:43, asistence 16:13, ztráty 24:19, zisky 8:15, bloky 9:5.

mmcité Brno x BK Lions Jindřichův Hradec 93:88 (21-21,23-20,12-17,24-22,13-9)

Hodnocení trenérů

Karel Forejt (BK Lions JH): „Chtěl bych pogratulovat domácím k zaslouženému vítězství, chtěli jej víc než my, byli velmi týmoví, mají 6 dvouciferných střelců. Naopak my jsme hráli křečovitě, ztráceli jsme lehce míče, celkem jsme zaznamenali 19 ztrát, které ale nevyplynuli z tlaku, byli to kroky, přešlapy atd. Brno nás nepustilo k nějaké šňůře 2 – 4 košů v řadě, závěr sehrálo mnohem lépe než my a proto zvítězilo.“

Zoran Helbich (mmcité Brno): „Děkuji za gratulaci. Znovu jsme hráli jako tým se dvěma tvářemi: když se nám daří, hrajeme týmově, pak kontrolujeme zápas, když začneme hrát individuálně, nedaří se nám. Výhru jsme moc potřebovali, abychom udrželi krok s týmy nad námi a nepropadali se směrem k baráži. Jsem rád, že i přes 24 ztrát se nám podařilo zvítězit. Svými chybami jsme dostali soupeře zpět do utkání, což je dobré pro diváky, ale my trenéři z toho pak šedivíme. Výhru by si zasloužil i Hradec, já gratuluji svým hráčům, děkuji divákům a těšíme se na ně příští týden doma s Prostějovem.“

Celý záznam TK můžete shlédnout zde, utkání pak zde

Nadstavbovou část A2 zahájíme doma, příští týden utkáním s Prostějovem. Začínáme zase v 19:00, v sobotu 11. 2. 2017 v Kampusu, tak dorazte!

(Text: Tomáš Dokoupil
foto: Jan Russnák)