Poslední lednovou sobotu zavítal na naši palubovku soupeř nejzvučnější, ČEZ Basketball Nymburk. 13násobný mistr ligy v řadě neponechal před utkáním nic náhodě, přijel v plné sestavě, až mu byla lavička malá.

Naše řady zkosila zranění – Honza Tomanec se ještě po úderu do hlavy v předchozím utkání na palubovku nepodíval, Radek si, bohužel, při pátečním tréninku zvrtnul kotník a na zápas se dostavil o berlích. Vzhledem k tomu, že na druhé straně je dlouhodobě ve stavu nemocných jeho bratr Pavel, nedošlo na pikantní „bratrovražedný“ souboj přímo na ploše. Naštěstí se do pořádku dal aspoň Kevin, i tak jsme byli citelně oslabeni.

zraneni_pumprlove
Zranění bratři Pumprlové – na bratrský souboj nedošlo.

Soupeře jsme se však nezalekli, od první minuty se hrál vyrovnaný basketbal, útok střídal útok, dobře se ze začátku chytil Mário, přidal se Stan a Ivan, který střelou z vlastní poloviny stanovil konečný stav 1. čtvrtiny na 23:24 pro hosty.

I druhá desetiminutovka byla vyrovnaná, dařilo se nám držet nymburské na dostřel, když se u nich prosazoval zejména Sant-Roos, a i přes mírné odskočení v závěru poločasu byl stav 37:41 více než nadějný.

sant-roos_streleckou_oporou_domacich
Sant-Roos byl střeleckou oporou hostů

Třetí čtvrtina se hostům vydařila nejvíce. Nespáchali v ní ani jeden faul, nastříleli 28 bodů a vytvořili si dostatečný náskok před závěrečným dějstvím. Nutno však podotknout, že nebýt několika zbytečných ztrát na konci čtvrtiny, mohl být průběžný stav mnohem příznivější. Spolu s klaksonem se tentokrát trefil za Nymburk Welsch, a oplatil nám stejnou mincí úspěšný pokus z první půle.

Nesložili jsme však zbraně, rychlou šňůrou 9:0 jsme se dostali zpět do zápasu a byli jsme až do konce vyrovnaným soupeřem týmu hrajícímu evropské poháry. Na závěr si nechal své velké sólo Michal Jedovnicý – nastoupil na posledních 28 vteřin, stihl parádní blok v obraně a spolu se závěrečnou sirénou i trojkovou střelu! Celkem tak padlo v tomto utkání 9 bodů (3 trojky) v poslední vteřině jednotlivých hracích období!

welsch_a_nehyba
Jiří Welsch a Zdeněk Nehyba

V utkání jsme měli vyrovnanou pětici střelců – Ivan 15, Kevin 13 + 4 asistence, CJ 11 bodů + 6 doskoků, Michal K. 10 bodů, Stan 10 bodů + 11 doskoků. Připojili se ještě Zdeněk 8, Mário 5 a Michal J. 3 body.

Za hosty nejvíce Sant-Roos 34 bodů.

Celý průběh utkání najdete na stránkách TV Com zde.

mmcité Brno x ČEZ Basketball Nymburk 75:82 (23-24,14-17,16-28,22-13)

Statistiky: střelba za 2 body 20/37 (54 %) x 19/40 (47,5 %); za 3 body 9/24 (37,5 %) x 11/28 (39 %); TH 8/14 (57 %) x 11/17 (65 %); doskoky 36:39; asistence 7:19; ztráty 22:16; zisky 9:11; bloky 6:1

 

Vyjádření trenérů

Ronen Ginzburg (trenér ČEZ Basketball Nymburk): „Je dobré, že konečně má Brno důstojnou halu, vzhledem k tradici basketbalu zde. My jsme nehráli dobře, kromě 5-6 minut, kdy jsme se dostali na rozdíl 16 bodů. Naopak, Brno hrálo velmi dobře, úspěšně střílelo, ale vyhráli jsme my.“

Zoran Helbich (trenér mmcité Brno): „Gratulujeme Nymburku k vítězství, je to jiná třída než my, ale dali jsme si úkol ubránit je pod 20 bodů za čtvrtinu, což se nám povedlo 2x, bohužel, ve 3. čtvrtině nás Nymburk výrazně přehrál. Tam jsme jim dovolili několik rychlých protiútoků. Nicméně, soustředíme se na skupinu A2 a naše nejbližší soupeře, na Nymburk zase až příští rok.“

Počet diváků: 418

Hráč utkání: Howard Sant-Roos

Základní část KNBL zakončíme již tuto sobotu 4. 2. 2017 od 18:00 utkáním s Jindřichovým Hradcem, a poté nás budou čekat bitvy ve skupině A2. Věříme, že si znovu najdete cestu do hlediště a povzbudíte nás při snaze o další vítězství!

(Text: Tomáš Dokoupil
foto: Jan Russnák)