S optimismem a ambicemi jsme vstupovali do pondělního utkání proti Nové huti Ostrava. Soupeř byl na posledním místě v tabulce, nám se podařilo před zápasem vyřešit personální změny v kádru a byli jsme hladoví po vítězství. Na druhou stranu, ostravští přijeli nabuzeni z měsíc staré výhry na naší palubovce v rámci Českého poháru a díky tomu i s patřičným sebevědomím.

Česká televize si zápas vybrala v rámci svého harmonogramu přenosů z KNBL, hrálo se tedy v pozdějším termínu a mohli jsme se tak prezentovat „celorepublikově“.

Před zápasem. Jsme tým!

A začátek se vydařil na výbornou, po několika rychlých protiútocích, ziscích v obraně a koších s faulem jsme vedli 21:10, Ostrava však do konce čtvrtiny snížila manko na +5 v náš prospěch.
Důležitým faktorem utkání se ukázala být 2. čtvrtina. Zejména její závěr jsme nezvládli, poslední dvouminutovku prohráli 0:9, celkově obdrželi 34! bodů a šli do šaten v pozici týmu, který ztrácí 9 bodů na svého soupeře.

Radek Pumprla a CJ Turman brání ostravského Petra Bohačíka

Úvod druhého dějství se nesl ve znamení oboustranných ztrát a zbytečných chyb, skóre nenarůstalo ani na jedné straně (bohužel), a tak nám nezbývalo než se pokusit v posledním dějství stáhnout manko 12 bodů.
Nevypadalo to beznadějně, 2 minuty před koncem jsme snížili na 71:77 a donutili Ostravu zahrát dlouhý postupný útok. V něm se však trefil v poslední vteřině limitu soupeř za 3 body a spolu s našimi neproměněnými trestnými hody v závěru utkání (bilance posledních 2 minut TH 3/9) si Nová huť odvezla druhé vítězství z naší palubovky.

Střelecky se večer nejlépe povedl Michalovi K., který zaznamenal 25 bodů (+ 5 doskoků), spolu s ním se prosazoval Honza T., který až do svého zranění stihl 13 bodů a 7 doskoků, Stan 12 + 6, Ivan 10 + 5 asistencí. Dále pak Mário a Radek po 5 bodech, Kevin 3 body.

Michal Křemen se soustředí na trestný hod

U hostů shodně Canada a Bratčenkov 16 bodů.

Statistiky: střelba 2 body 19/38 (50 %) x 22/42 (52,4 %); střelba 3 body 8/33 (24 %) x 8/27 (30 %); TH 11/23 (48 %) x 11/12 (92 %); doskoky 41 x 44; asistence 13 x 15; ztráty 12 x 16; zisky 9 x 5; bloky 6 x 1

mmcité Brno x NH Ostrava 73:79 (21-16, 20-34, 10-13, 22-16)

Ohlasy po utkání:

Dušan Medvecký, trenér NH Ostrava: „Začali jsme utkání nervozně, zejména proto, že jsme chtěli vyhrát, nehráli jsme svoji hru, nechali jsme Brno dát pár košů v přechodové fázi a trápili jsme se. Pak jsme přešli ke své hře, dali jsme koše z rychlých protiútoků, šli jsme přes Brno, takže za první poločas spokojenost s útokem. Druhý poločas byla přetahovaná z obou stran, ke konci jsme udělali pár chyb, zřejmě pod tíhou toho, že jsme byli blízko vítězství, ale nakonec spokojenost s výhrou. Jsem rád, že máme v týmu Malcolma Canadu, konečně rozehrávač, který vyveze míč a lehce o něj při driblinku nepřijde. Šňůru porážek jsme neřešili, byly to prohry o pár bodů a věřím, že dnešním vítězstvím jsme to zlomili.“

Zoran Helbich, trenér mmcité Brno: „Nechali jsme si zápas utéct ve druhé čtvrtině, kdy jsme dostali 34 bodů, v ostatních čtvrtinách jsme bránili dobře, bohužel, nesoustředili jsme se na některé hráče Ostravy, kteří nejsou obvykle tak výrazní a to nás stálo výhru. Nedařilo se nám střelecky, sami na sebe jsme si vytvořili tlak, moc jsme chtěli vyhrát. Tým má potenciál a věřím, že do konce sezony to potvrdíme.“

Celý průběh zápasu můžete najít na stránkách ČT zde.

Nyní nás čeká utkání proti ČEZ Basketball Nymburk a základní část ukončíme soubojem s Jindřichovým Hradcem. Obě utkání se hrají vždy v sobotu už od 18:00, přijďte znovu vytvořit domácí kulisu a pomoci k důležitým bodům do tabulky!

Radek Pumprla vás zve na zápas proti Nymburku

(Text: Tomáš Dokoupil
Foto: Jan Russnák)