Netradičně v neděli nás čekala jedna z nejdelších cest v rámci ligy, a to až do Ústí nad Labem. Domácí tým balancuje na hraně postupu do skupiny A1, nicméně nejeli jsme tak daleko bez víry v dobrý výsledek.

Začátek utkání vyšel na výbornou a po třech minutách jsme vedli 9:2. Příznivý stav jsme drželi jak přes konec 1. čtvrtiny (26:20), pak však přišlo hluché období na konci poločasu a ústečtí šli přes nás (poločasové skóre 39:35).

Stan Simpson a Radek Pumprla brání útok ústeckého hráče

Oba týmy bojovaly, rozdíl mezi dosaženými body se pohyboval v rozmezí +-5, a drama vrcholilo v posledních minutách a vteřinách. Rozhodnutí padlo 23 vteřin před koncem, kdy se domácím podařilo (možná s mírným přešlapem postranní čáry?) trefit z rohu hřiště těžkou dvojku a Ivanovi se už vyrovnat nepoštěstilo.

Střelecky jsme měli vyrovnanou čtveřici Ivan 19 (6 asistencí, 3 zisky), Honza T. 18 + 9 doskoků, Radek a Stan 16 bodů (Stan k tomu přidal ještě 10 doskoků). K nim se připojil ještě CJ s 8 body (100% střelba) a Michal K. 6 bodů.

Za Ústí nastřílel nejvíce Abercrombie 15 bodů.

mmcité Brno: SLUNETA Ústí nad Labem 83:85 (26:20, 9:19, 27:22, 21:24).

Vyjádření aktérů utkání na tiskové konferenci najdete zde

Zde si prohlédněte celou fotogalerii.

Na konec základní části nás čekají 3 domácí utkání v řadě. To první přijde na řadu netradičně v pondělí, 23. 1. 2017, se začátkem v 20:15, kdy hostíme tým NH Ostrava. Pondělní termín je stanoven z důvodu televizního přenosu. Vy však nezůstávejte doma u televize a přijďte nás podpořit ve stejném počtu jako minule! Kromě špičkového basketbalu uvidíte i vystoupení taneční skupiny B-Fresh a můžete v divácké soutěži vyhrát hodnotné ceny.

Text: Tomáš Dokoupil
Foto: Karel Dvořáček/Sporty Ústí