oslední ligové domácí utkání v tomto roce jsme sehráli v sobotu proti Orlům z Prostějova. Další z moravských “derby” mělo zvláštní příchuť zejména pro Honzu T, který nás posílil právě z tohoto týmu v průběhu soutěže, nicméně chtěli jsme dokázat, že zlepšené výsledky nejsou náhodné a před domácím publikem se předvést v plné síle.

Začátek utkání však vyšel lépe soupeři, zejména Marko byl v prvním poločase neudržitelný a zaznamenal 29 bodů během úvodních dvou čtvrtin!! Nám se však povedla útočná erupce ve druhé desetiminutovce, kdy jsme nastříleli 34 bodů a před pauzou stáhli manko na rozdíl 5 bodů.

Libovat si v tu chvíli mohli zejména organizátoři akce Každý koš pomáhá, jejíž součástí náš zápas byl. Každý bod totiž znamenal 110,-Kč na účet nadace, která pomáhá tělesně a zdravotně postiženým lidem. Pokud máte i Vy zájem přispět, pak pošlete SMS ve tvaru DMS SPORTBEZBARIER na číslo 87 777. Děkujeme!!

Třetí čtvrtina pak znamenala obrat ve vývoji utkání, soupeře se nám podařilo bodově přeskočit, Marka odstřihnout od skórování, čtvrtinu vyhrát o 11 bodů a vypadalo to na klidnou koncovku. Orly však nepolevili a v předposlední minutě se dostali ještě do jednobodového vedení!! V tu chvíli však zaúřadoval právě Honza T, košem nás posunul o bod dopředu a tohle vedení nám už Prostějov z rukou nevyrval.

Střelecky povedenému večeru kraloval na naší straně Stan s 19 body, k nimž přidal 7 doskoků a 2 bloky. Dále Honza T a Kevin po 15, Radek 13, CJ 12, Ivan 10, Edi 5 a Michal K 4 body.

Za hosty nejvíce Marko s 34 body.

Další statistiky: doskoky 30:36, asistence 15:14, zisky 13:9, ztráty 18:19.

mmcité Brno – BK Orli Prostějov 93:88 (17:30, 34:26, 24:13, 18:19)

Ohlasy trenérů po utkání najdete zde

Předvánoční období zakončíme již zítra, ve středu 21. 12., a to dalším domácím zápasem, tentokrát v rámci Českého poháru přivítáme tým NH Ostrava, netradičně od 19:30. V období svátků pak 28. 12. zajíždíme na palubovku Kolína. Přijďte povzbudit náš tým při snaze zůstat v prosinci neporaženi!!!