V prvním z “derby” jsme zavítali v sobotu do Svitav. Místní Tuři, nažhavení prohrou v prvním vzájemném utkání, od té doby vyměnili trenéra, některé hráče a jejich momentální forma, kdy párkrát prohráli jen o několik málo bodů, dávala tušit zajímavý a vyrovnaný zápas.

Křivka našich výkonů však zaznamenala taktéž stoupající tendenci, takže jsme vyráželi k souboji s otevřeným hledím. Vztahy na trenérských lavičkách obou družstev umocňovaly důležitost utkání pro další vývoj sezony.

Začátek otevřely smeče na obou stranách (Honza T!!), poté vládli na své palubovce Tuři. Start druhé desetiminutovky obstaral Kevin, přidali se Stan, Michal K a další a do šaten jsme šli za stavu 39:39 (po drobných úpravách skóre u zapisovatelského stolku, kdy domácí hrozili podáním protestu na svůj vlastní stolek:).

Rozhodující momenty se odehrály po vstupu do 2. poločasu. Naše šňůra 8:0, zejména s přispěním trojky s faulem na Honzu T, nám dala potřebný klid, vedení v zápase už jsme nepustili, byť jsme v závěrečné minutě zbytečně ztráceli míče a pustili domácí ke zdramatizování koncovky.

Bodově se nejvíc prosazoval Honza T s 21 body, dále Kevin 16 + 9 doskoků, Stan 15 + 11, Michal K 9 bodů, 6 doskoků a 8 asistencí, Ivan 8 bodů a 6 asistencí, Edi 5 bodů, CJ 4 a Radek 2 body.

Svitavské táhl Mickelson s 16 body.

Další statistiky: doskoky 37:34 pro nás, asistence 21:17, ztráty 22:15, zisky 8:10.

mmcité Brno – DEKSTONE Tuři Svitavy 80:76 (12-22,27-17,23-16,18-21).

Vyjádření trenérů:

Zoran Helbich (kouč mmcité Brno): „Jsem strašně rád, že jsme vyhráli a začali trošku otáčet to své sportovní štěstí. Věděli jsme, že to bude těžký zápas, protože s trenérem Růžičkou se známe z minulých let, ještě když jsme spolu spolupracovali, a věděl jsem, že jeho tým je zralý a takticky velmi dobře připravený. Dívali jsme se na zápas s Děčínem a podle mého byl rozhodující faktor, že soupeř odehrál dva takhle těžké zápasy za tři dny, přičemž aktuálně na to ještě nemá. Neříkám, že nebude mít, věřím, že jednou mít bude, ale zatím nemá. Na to jsme spoléhali. Udělali jsme spoustu chyb v koncovce, ale to připisuju k tomu, že jsme nervózní a prostě ještě musíme pochopit, že máme kvalitu na to, abychom vyhrávali doma i venku. Gratuluji svým hráčům, předvedli skvělý výkon, mrzí mě sice ty ztráty, ale na tom budeme pracovat přes týden.“

Lubomír Růžička (kouč DEKSTONE Tuři Svitavy): „Brno bylo po tři čtvrtiny lepší. My jsme vstoupili do zápasu tak, jak jsme si představovali. Byli jsme všude tam, kde jsme být chtěli, jak na útočné, tak na obranné polovině. Chtěli jsme rozložit minutáž mezi více hráčů. Někteří mě ale dneska přesvědčili o tom, že bohužel nedokážou hrát pod tlakem. Pod tlakem, který jsme si ušili sami na sebe. Jednodušeji se nám hraje, když v zápase nemusíme, nebo nemáme co ztratit, jako třeba venku s Kolínem, Děčínem a Ostravou. Dneska jsme ale museli a bylo vidět, že jsme neměli dobře nastavené hlavy. Je to škoda, protože si myslím, že jsme mohli vyhrát, ale za předpokladu, že bychom byli mnohem odvážnější a mnohem sebevědomější. To tam ale nebylo, a proto soupeř zvítězil.“

Do Vánoc sehrajeme ještě 2 domácí utkání – v sobotu od 19:00 ligové proti Orlům z Prostějova, příští středu v 19:30 pak pohárové, soupeřem bude NH Ostrava. Na obě utkání jste srdečně zváni, přijďte nás znovu podpořit, ať domácí rok zakončíme co nejlépe!!