Pondělní večer, po návštěvách Mikuláše, čerta a anděla dorazili do naší haly hráči Opavy, aby se pokusili odvézt si z Brna vítězství. My jsme však byli odhodláni nechat si celou nadílku pro sebe a věnovat soupeři nanejvýš trochu uhlí..

Pro fanoušky Mikuláš nadělil nejen TV přenos z utkání, ale i vystoupení taneční skupiny B – FRESH, naši výčepní vytočili při zápase 160 piv zdarma, to hlavní si však připravili hráči na palubovce.

Začátek utkání vyšel lépe hostům, našim borcům se ale podařilo do poločasu skóre srovnat na 40 – 40. Očekávání dramatu v hledišti bylo před druhou půlkou všudypřítomné.

I po změně stran se vedení přelévalo ze strany na stranu, před poslední desetiminutovkou jsme byli o bod lepší my, 61 – 60. Rozhodující momenty přišly mezi 31.- 33. minutou, kdy jsme odskočili na rozdíl 7 bodů a “kontrolovanou” koncovkou jsme si 3. vítězství (a 2. televizní) už nenechali vzít.

Nejlepším střelcem byl znovu Kevin s 25 body, ke kterým připojil 5 doskoků, 6 asistencí, 5 zisků a 3 bloky. Potěšitelné je, že skórovali všichni hráči, kteří byli v průběhu utkání na hřišti: Michal K 9 bodů + 9 doskoků, CJ 8 bodů, Radek 8 + 4 zisky, Ivan 8, Honza T 7 bodů + 9 doskoků, Stan 7 a Zdeněk 5 bodů.

Za hosty se nejvíce prosazoval Šiřina s 19 body.

Dále ze statistik: doskoky 41-37, asistence 15-16, ztráty 22-19, zisky 13-13, bloky 7-0.

mmcité – BK Opava 77 – 73 (17-25,23-15,21-20,16-13).

Vyjádření trenérů

Trenér hostů Petr Czudek:

“Utkání se mi nehodnotí dobře, protože jsme jeli do Brna vyhrát, nicméně domácí více bojovali a šli za vítězstvím. Navíc pro domácí zahrál velice dobře Kevin Ware.”

Trenér domácích Zoran Helbich:

“Zvítězili jsme zejména dobrou obranou, postupně jsme zvyšovali tlak na opavské střelce a rozehrávače, kteří jsou jedni z nejlepších v lize. Obrana nám dnes vyhrála zápas, za což jsem rád. Kevin Ware se zapracovává do týmu, ještě zlepšíme jeho obrannou práci, je to hrýč, který má ten potřebný X faktor. Dalším důležitým krokem k vítězství byla dnes plná hala, která nás dotlačila k vítězství a dala nám potřebnou energii během utkání.”

Celý záznam můžete shlédnout na stránkách ČT zde.

Příští utkání, a to důležité, nás čeká tuto sobotu ve Svitavách, které jsou našimi bezprostředními sousedy v tabulce (mají pouze o jedno vítězství více), doma pak 17. prosince od 19:00 přivítáme Orly z Prostějova. Přijďte a znovu skvělou kulisou podpořte tým v cestě za dalším vítězstvím!!