V sobotu, v čase před obědem, čekal na nás autobus, aby nás odvezl na jednu z nejdelších cest, jakou můžeme v KNBL zažít, cestu do Děčína. Naštěstí vše probíhalo hladce, a tak jsme bez potíží dorazili na místo konání utkání.

Nikoliv bez komplikací však byl náš zdravotní stav. Z různých důvodů nejeli Michal Křemen, Edi nebo Roman. Pár hráčů během týdne prošlo mírnou formou střevní chřipky. Na druhou stranu už s námi jel a na soupisce byl Kevin Ware, nová posila na pozici 1/2.

A právě Kevin se v zápase ukázal ve výborném světle. Výborně střílel, bránil, uvolňoval spoluhráče, získával míče soupeřů, kteří si s ním nevěděli rady. Zachytili jsme začátek utkání, domácím jsme zdatně sekundovali a po prvních deseti minutách ztráceli jen 2 body, přičemž k tomuto stavu jsme přispěli hlavně svými ztracenými míčy.

Druhá desetiminutovka již nebyla tak útočná, procento střelby mírně opadlo a do kabin jsme tak šli s mankem 6 bodů.Tento rozdíl se udržoval prakticky po celou dobu 3.čtvrtiny, v jejímž závěru domácí trefili trojku s klaksonem a rozdíl natáhli na -9.

Nesložili jsme zbraně a zejména zásluhou Kevinovou (ale i celého týmu, který hrál v obraně velmi dobře) se nám podařilo skóre srovnat a ještě 4 minuty před koncem utkání vést!! Pak však domácím spadla další důležitá trojková střela a proměňováním trestných hodů si už vítězství nenechali vzít.

Kevin si při svém debutu zapsal 29 bodů, 6 doskoků, 5 asistencí, 5 zisků i ztrát a 2 bloky. Dobře se předvedl i Stan s 16 body a 10 doskoky, CJ dal bodů 10, Ivan 8, Radek a Honza Tomanec po 4.

U domácích nejlépe střílel Šiška s 19 body.

Porazili jsme domácí na doskoku 34:29, měli jsme však horší procento střelby za 2 body 49:61, udělali jsme o 6 ztrát více 22:16.

Záznam tiskové konference po utkání můžete shlédnout zde

mmcité Brno – BK ARMEX Děčín 71:81 (20:22,14:18,14:19,23:22)

Příští utkání sehrajeme doma, a to netradičně v pondělí 5.prosince od 20:15 proti Opavě. Přijďte zakončit mikulášský svátek do haly v Kampusu MU a podpořit nás v boji o další vítězství!!