Liga pokračuje a na řadu tak přišla odvetná utkání základní části, čímž nám los přisoudil utkat se s pražským USK. Tomu se ještě nepodařilo vyhrát venku, tudíž naše šance urvat domácí výhru byly dost vysoké.

Ráz utkání určila bohužel už první čtvrtina. V ní nás USK zasypal přesnými trojkami a vypracoval si tak hned po 10 minutách vedení rozdílem 14 bodů. I ve druhé části pokračovali Pražané v přesné střelbě, a i přesto, že jsme jim byli vyrovnaným soupeřem, do kabin šli s tímto náskokem hosté.

Úvod druhého poločasu přinesl z naší strany zlepšení, trojková smršť USK se zastavila a tak před poslední desetiminutovkou byla naše ztráta pouze pětibodová, což dávalo naději porvat se ještě o dobrý výsledek. Ukrajovali jsme ze soupeřova náskoku bod po bodu, nicméně ve chvíli, kdy jsme byli na dostřel, přišla série ztrát a hosté si úspěšnými šestkami došli pro konečné vítězství.

Na naší straně figurovalo znovu 5 dvojciferných střelců, a to Stan 18, Michal K. 14, CJ a Ivan po 12 a Honza T. 10. Ještě se prosadili Roman 5, Edi 4 a Radek 3 body.

Za hosty nás nejvíce trápil Bohačík s 28 body.

Ze statistik vybíráme: trojky 25 % – 46 %, šestky 63 % – 88 %, doskoky 33 – 30, bloky 0 – 4.

mmcité Brno – USK Praha 78:84 (16-30, 20-20, 26-17, 16-17).

Vyjádření obou trenérů najdete zde.

Po výjezdu nadcházející sobotu do Děčína nás čeká v netradičním čase 20:15 v pondělí 5. prosince domácí utkání proti Opavě, které bude přímým přenosem vysílat ČT Sport. Přijďte nás podpořit, bude vás čekat nejedno překvapení!