Důležité utkání se sousedem v tabulce, Lvy z Jindřichova Hradce, nás čekalo o uplynulé sobotě. Na cestu jsme vyráželi v dobrém zdravotním stavu, tedy už i s Michalem, jemuž zraněný kotník dovolil zasáhnout do zápasu.

Úvod byl jak z říše snů – okamžitě jsme se ujali vedení, v obraně získávali míče, přecházeli rychle do protiútoku, kde jsme snadno zakončovali a domácí si museli vzít čas na poradu. Poté příval bodů trochu ustal, nicméně vedení o 4 body po první čtvrtině bylo dobrým počinem do začátku.

Druhá desetiminutovka přinesla zvýšený nápor domácích, kterým se, i za podpory domácího publika začalo dařit vše, na co sáhli. My jsme na chvíli vypadli z tempa, zejména v obraně, kde jsme dostali 30 bodů, a tak jsme do kabin šli s mankem -7.

Útočné utkání pokračovalo i po změně stran. Hradečtí odskočili až na rozdíl 13, my však zabojovali a dostali se zpět na dostřel jediného bodu. Koncovka však vyšla lépe domácím, kteří si už vypracovaný náskok pohlídali a na konci se mohli radovat z výhry.

I přes fakt, že jsme dnes měli 5 dvouciferných střelců – Michal a Honza po 19, Edi 16, Ivan 15, Stan 11, dále Roman 8 a Radek 2, se nepodařilo efektivní útok přetavit ve vítězství.

Za Jindřichův Hradec nejvíce Lipkins a Brook shodně 24 bodů.

Z dalších statistik: úspěšnost střelby za 2 body 72,7% x 61,5 %; trojky 41,4% x 30%; doskoky 29 x 33;asistence 21 x 18 – to vše naznačuje, že jsme nebyli horším týmem, bohužel, nastříleli jsme méně bodů.

mmcité Brno – BK Lions Jindřichův Hradec 90:99 (24:20, 19:30, 24:24, 23:25)

Trenér Helbich po utkání řekl: “V útoku jsme si věřili, dali jsme 90 bodů, problém byl však v obraně a v nesoustředěnosti na náš plán utkání, zejména ve druhé čtvrtině, od které jsme už jen dotahovali ztrátu.”

Už tuto sobotu odehrajeme jedin domácí listopadové utkání, a to proti USK Praha, čímž začíná odvetná fáze základní části ligy. Přijďte nás povzbudit při snaze získat důležité vítězství, 19. 11. od 19:00 v Kampusu v Bohunicích!!