Nedělní odpoledne stalo se pro nás ne časem nudy, ale zápasu s hegemonem české ligy, Nymburkem. Tým, jenž dokázal vyhrát 13 titulů v řadě, jsme chtěli potrápit (a využít utkání jako ostrou přípravu na nadcházející důležitá střetnutí).

Dále pak jsme byli rádi, že se do týmu podařilo přivést novou posilu, Honzu “Čendu” Tomance, a využít jeho služeb právě v utkání, kde jsme neměli co ztratit, a Honza tak mohl dostat pod kůži naše systémy a obrannou hru co nejdříve.

Nymburk, vědom si faktu, že po nás hraje své další utkání v Champions League, nasadil všechny hlavní opory hned od začátku, čemuž také odpovídal průběh první čtvrtiny, kterou jsme prohráli 12:30.

V té druhé jsme byli vyrovnanějším soupeřem (výsledek 19:24), bohužel, po kolizi právě Honzy se Stanem museli oba na chvíli odstoupit (Stan se na hřiště už nevrátil, ale je v pořádku). V poločase jsme tedy byli – 23 bodů.

Podle očekávání se zápas odvíjel až do koncovky. Nymburk nadále zvyšoval vedení (v průměru +10 v každé čtvrtině), takže konečný výsledek 63:103 není překvapivý.

Herně i bodově se nejvíce dařilo trojici Radek 13, Ivan 13, Honza 11, dobře zahráli oba pivoti CJ 8 + 8 doskoků, Stan 6 bodů, stejně tak Zdeněk 6 bodů (v jednu chvíli trojky 100%, 2/2!!), ještě skórovali Edi a Mario, shodně po 3 bodech. Do utkání postupně zasáhli všichni hráči.

Vyrovnali jsme se domácím, co se týče ztrát 16:16, přejeli nás v doskocích 30:45 a v celkovém procentu úspěšnosti střelby 33:65.

mmcité – ČEZ Basketball Nymburk 63:103 (12-30,19-24,15-23,17-26)

Vyjádření trenéra Helbicha: „Věděli jsme, že nás tu čeká nejlepší tým v republice, tým, který hraje Champions League, s individuálním potenciálem a talentem. Myslel jsem, že podáme lepší výkon v obraně, ale udělali jsme spoustu chyb. Příčinu bych viděl v tom, že se stále sehráváme a ještě jsme se nedostali na úroveň, které bychom chtěli docílit. Někteří hráči se nedrželi týmového plánu, což jim přineslo menší minutáž. Výsledek beru jako reálný odraz kvality obou týmů. V zápase jsem viděl dost pozitivních věcí a můžeme ho brát jako dobrou přípravu na nadcházející utkání proti Jindřichovu Hradci a USK.“

Nyní nás čekají dvě veledůležitá utkání, a to v sobotu v Jindřichově Hradci a další sobotu, 19.11., doma s USK. Podpořte nás, přijďte a fanděte, my do toho dáme všechno!!