Další výjezdní utkání jsme absolvovali v městě perníku. Místní Beksa je pro letošek druhým zástupcem naší ligy v evropských pohárech a má ty nejvyšší ambice, čemuž odpovídá i kvalitní kádr. Ve středu je čeká první pohárové vystoupení a utkání s námi bylo tak malou generálkou před očekávaným duelem s Nikósií.

Domácí na nás vlítli a po chvíli jsme prohrávali 12:2. Náš výkon se však od té chvíle zlepšoval, rozehrál se Stan a zejména Zdeněk, nastupující z lavičky, a po 10 minutách byl stav jen o 5 bodů.

Z obou stran obranářská druhá čtvrtina velkou změnu ve skóre nepřinesla, domácím jsme byli více než vyrovnaným soupeřem a do poločasu jsme šli se ztrátou -10 bodů.

Bohužel, 3. čtvrtina znovu přinesla rozhodnutí utkání. U nás se projevila jak menší rotace hráčů, tak potíže s fauly, pardubičtí nás předčili z rychlých protiútoků, bodů z pod koše (skoro dvojnásobně), i v doskocích. Stovku jsme však domácí dát nenechali a bojovali jsme až do konce, ve kterém si zahráli i mladší hráči, Zurab s Filipem.

Naším nejlepším střelcem (i hráčem utkání našeho týmu) byl dnes Zdeněk, který jako střídající hráč zaznamenal 18 bodů a 9 doskoků! Sekundoval mu Stan s bilancí 13+10, dále Edi 15 bodů, Ivan 12, Radek 9, Roman 7.

U domácích střílela celá sestava, nejvíce pak Wall 21 bodů.

mmcité Brno – BK JIP Pardubice 74:99 (23:28;12:17;15:24;24:30)

Trenér Helbich: „ Bohužel, v úzké rotaci, zejména pod košem, jsme byli Pardubicím takovým dobrým sparringpartnerem před pohárovým zápasem. My musíme zapracovat na koncentraci během utkání, aby každý hráč plnil na hřišti zadané úkoly.“ Úplný přepis TK zde

Liga nyní vstupuje do fáze, kdy se bude hrát jedno utkání týdně. To nejbližší nás čeká v sobotu 22. 10. 2016 doma proti Ústí nad Labem. Urveme druhou letošní výhru? Přijďte se přesvědčit na vlastní oči, začínáme jako vždy v 19:00 v Kampusu v Bohunicích!!