Liga pokračuje ve svém, teď již volnějším tempu, a tak jsme minulou sobotu přivítali tým z opačného konce republiky, SLUNETU Ústí nad Labem. Ta k nám přjela v roli mírného favorita (vzhledem k tomu, jak dobře se jim podařilo sezonu nastartovat), nicméně bez dvojice Šotnar – Igrutinović.

V našem týmu měl premiéru Cedrick “CJ” Turman, nová podkošová akvizice, který nahradil Deshawna Paintera (který už je, mimochodem, hráčem Ostravy).

Po úvodních zmatcích s časomírou (kterými jsme se pokusili rozhodit soupeře hned na začátku:), se obě družstva soustředila na hru a na to, komu se podaří bodově odskočit na větší rozdíl. Za ústecké se činilo trio Glover-Bosák-Pecka, u nás byla bodová zátěž rozložena rovnoměrněji. Nicméně, v poločase jsme ztráceli 4 body.

Rozhodující se ukázala znovu 3.čtvrtina utkání. V ní zaznamenala Sluneta mezi 4. – 8. minutou šňůru 9-0, kdy se nám utrhla na rozdíl 11 bodů, a i když jsme se ještě dostali na dostřel ( 61:64, 31. minuta utkání), dotáhnout manko se už nepodařilo.

Bodově táhli v zápase zejména Stan, 18 bodů a 8 doskoků, osobní rekord v KNBL si udělal Radek se 17 body, dále Edi 14, Ivan 13, CJ 10, Zdeněk 3 a Roman 2 body.

Za ústecké se nejvíc prosadil Pecka, 25 bodů.

Ve statistikách jsou čísla utkání vyrovnané, prohráli jsme však na doskoku 27:41 a v asistencích 9:22. Naopak, naše lavička byla produktivnější, a to v poměru 27:7 (zejména Radkovým přičiněním).

mmcité Brno – SLUNETA Ústí nad Labem 77:83 (20-24,18-18,21-22,19-19).

Zhodnocení utkání od obou trenérů najdete zde

Poslední říjnový den nás čeká utkání pravdy, a to na palubovce NH Ostrava, se kterou máme stejný počet bodů a pouze kvůli horšímu skóre jsme o příčku níž. Tento zápas můžete sledovat na obrazovkách ČT Sport, a to dne 31.10.2016 od 18:00. Držte nám palce, ať se z Ostravy vracíme s výhrou!!