Již čtvrté kolo KNBL bylo na pořadu dne tuto středu, kdy jsme se v domácí hale střetli s týmem DEKSTONE Tuři Svitavy. Náš celek chtěl konečně, po třech prohrách, prolomit smolný začátek soutěže a naplno bodovat.

V posledních dnech došlo k posílení kádru (dosti zdecimovaného zraněními). Na pozici křídlo, případně rozehrávač, byl angažován Ivan Mikulić z Chorvatska.

9        8        b_ivan

Vstup do utkání jsme měli mírně nervózní, možná právě tíhou “povinnosti” zvítězit. Svitavští se prosazovali jak z dálky, tak z bedny a po první čtvrtině vedli o 4 body. Nás držel zejména Radek, který zaznamenal 8 bodů. Druhá čtvrtina byla pro vývoj utkání rozhodující. Vstřelili jsme v ní 5 trojek, získali jsme do poločasu vedení o 8 bodů, které dávalo naději do druhého poločasu.

polocas

Druhá půlka byla vyrovnaná a dramatická až do samého závěru. Body padaly na obou stranách v jakýchsi vlnách (ve 4. minutě 3. čtvrtiny jsme vedli o 15, abychom v 6. minutě vedli už jen o 5; do poslední pětiminutovky jsem vstupovali s 9bodovým vedením, v poslední minutě byli Tuři na dostřel 3 bodů!) Dramatickou koncovku jsme však zvládli, přestáli poslední 2 pokusy Svitav o vyrovnání a mohli začít slavit!

konec

Bodově dnes vládl Deshawn (21 bodů, 14 doskoků), k němu se přidali Roman se 14, Ivan s 13, Edi s 11 a Radek s 10 body. Dále Stan 4, Mario a Zdeněk po 3. Za Svitavy nejvíce skóroval Bannister, a to 20 bodů.

18        20

Slova trenéra Helbicha po utkání: “Ve druhé čtvrtině jsme si vytvořili mírný náskok. Ten nám pomohl v dalším pokračování, nicméně znovu jsme se nevyvarovali zbytečných chyb, které nám zápas nakonec zkomplikovaly.” Celý záznam tiskovky zde

mmcité Brno – DEKSTONE Tuři Svitavy 79:76 (17:21; 27:15; 20:22; 15:18)

V sobotu jedeme na půdu Prostějova a příští středu vás všechny zveme na další domácí utkání, tentokrát proti Kolínu.

Dnes děkujeme za znovu skvělou návštěvu – 320 diváků, velice si vaší podpory vážíme, i ta nás dovedla k prvnímu letošnímu vítězství!