Dvě čtvrtiny jsme dohromady prohráli o osm bodů, druhé dvě ovšem o pětadvacet. Napůl velmi dobré, napůl už ne tak vydařené utkání mohli vidět diváci sedmého kola v Brně. I Nymburští však uznali brněnskou kvalitu, které naneštěstí neodpovídá naše současná bilance.

Vstup do utkání se nám příliš nepodařil. Nymburský Almeida otevřel proměněnou trojkou v první minutě skóre a Andraž Kavaš odpověděl pouze jedním bodem z čáry trestného hodu. Tažení Bohačíkem a Hankinsem se hosté dostali po čtyřech minutách do devítibodového náskoku a vypadalo to, že nebude o co hrát. Po chvíli dokonce rozdíl navýšili na 14 bodů. Do konce první čtvrtiny jsme ještě mírně stáhli, ale pořád na tabuli, při klaksonu hlásícím začátek druhé periody, svítilo 20:31. Pokračovali jsme o poznání lépe a s prvním Nymburkem jsme byli schopní držet krok. Byť se hosté díky trojce Šafarčíka dostali po sedmi minutách na rozdíl 17 bodů, neváhali jsme a opět jsme manko stáhli na desetibodovou hranici. Peterkova proměněná střela pak ještě před poločasem poupravila skóre na 42:54.

Bojovnost v nás zůstala i po přestávce a i dalších deset minut jsme si nenechali hosty výrazněji utéct. Střela střídala střelu a žádný z celků nedokázal vzít utkání do rukou. Divácky méně atraktivní byl úsek v polovině periody, kdy minutu a půl nikdo neproměnil střelu. Fanoušky však poté probral Zdeněk Nehyba přesným projektilem zpoza oblouku. Ke konci čtvrtiny jsme mírně zaspali a nechali si nymburské Lvy utéct sérií 7-0. Po šestkách Jakuba Jokla se pak do poslední hrací části šlo za stavu 58:74. Konečná fáze utkání se nám však nevydařila. Na soupeřovu zónovou obranu jsme hledali odpověď, které se bohužel nedostávalo. Závěrečnou čtvrtinu jsme prohráli poměrem 13:27. Jako posledního mohli diváci vidět nymburského Peterku proměnit šestku devatenáct vteřin před koncem, kterou zaokrouhlil bodový rozdíl na číslo 30. Slušně odehraný zápas jsme si tak nechali v koncovce utéct, tak jako tak si ale připisujeme sedmou prohru. A vzhledem k vítězství Královských sokolů se posouváme na konec tabulky.

Zatímco ve střelbě za dva body se nám nedařilo tolik jako soupeři (44 % ku 57 %), zpoza tříbodového oblouku propadávaly míče častěji pro domácí (38 % ku 34 %). Střelba trestných hodů se nám nepodařila zlepšit a nebyli jsme ani blízko nymburským hráčům (56 % ku 85 %). Ani na doskoku jsme se Lvům nemohli rovnat (31 ku 42). Ovšem i přes nedostatky pod košem jsme se Nymburku rovnali jak v týmovosti (22 asistencí ku 25), tak ve ztrátách (17 ku 16).

Nejúspěšnějším brněnským střelcem byl Lukáš Stegbauer s 16 připsanými body. Přes desetibodovou hranici se dostal taky Bryan Smithson, který nasbíral 10 bodů a přidal 4 zisky. Těsně za ním pak byl Jakub Jokl s 9 body a 8 doskoky a Zdeněk Nehyba rovněž s 9 body. Nezaostával ani Petr Heřman, který si připsal 8 bodů a 7 doskoků. Dále skórovali: Pape Diatta (6 bodů), Adraž Kavaš (5 bodů), Radek Farský (4 body), Zurab Kereselidze (3 body) a Filip Novotný (1 bod). Jan Kozina sice nebodoval, ale rozdal 7 asistencí.

Za tým Nymburk se prosadili téměř všichni: J. Bohačík (22 bodů, 7 asistencí, 7/7 šestky), Z. Hankins (16 bodů. 6/6 šestky), I. Almeida (15 bodů, 7 doskoků), M. Peterka (13 bodů), P. Šafarčík (11 bodů), D. Booker (8 bodů), M. Kříž, R. Rogič (oba 5 bodů), P. Benda (4 bodů) a H. Dalton (2 body).

Oren Amiel, trenér týmu Era Basketball Nymburk: „Nejprve chci říct, že Brno je skutečně dobrým týmem a bilance, kterou v současnosti mají, neodpovídá jejich kvalitě. Jsem přesvědčený, že budou lepšími a lepšími. Ale tohle všechno jsme věděli. Přijeli jsme stereotypně odehrát utkání, což nestačí, vždy musíme být připravení a mít správnou mentalitu. Tu jsme zejména ze začátku neměli. S postupem utkání hrálo Brno agresivněji a agresivněji a to nás, za což jsem rád, zocelilo a pomohlo nám. Nakonec bych chtěl ještě popřát trenéru Růžičkovi hodně štěstí do budoucna.“

Lubomír Růžička, trenér týmu mmcité1 Basket Brno: „Gratuluji Nymburku, Orenovi, trenérskému štábu a jeho hráčům k vítězství. Nakonec je to vítězství rozdílem třicetibodové třídy. Zápas bych zhodnotil tak, že v první čtvrtině jsme hráli se zbytečným respektem a dostali jsme několik laciných bodů. Druhou a třetí čtvrtinu jsme pojali agresivně, hráli jsme to, co jsme chtěli a obě dvě čtvrtiny pro nás skončily velmi přijatelným rozdílem ve skóre. V poslední čtvrtině už nám bohužel došla energie, Nymburk opravdu rotoval všechny hráče. Potom jsme se navíc nemohli dostat do jejich zónové obrany, nevolili jsme dobré střely a Nymburk nás svojí strojovou hrou přehrál. Ještě jednou jim gratuluji a hlavně přeji hodně úspěchů v Lize Mistrů.“

Petr Šafarčík, hráč týmu Era Basketball Nymburk: „Myslím, že bylo vše řečeno. Osobně si myslím, že ten začátek nebyl špatný. Potom tam byla pasáž, kdy jsme z toho vypadli, Brno se chytlo a začalo hrát agresivněji. Nás to ale, jak říkal trenér, vybičovalo, abychom se jim v té agresivitě vyrovnali, a to jsme zvládli. Díky tomu jsme pak dokázali navýšit ten rozdíl, i když výsledný rozdíl moc neodpovídal průběhu zápasu. Potom se to možná v některých situacích trochu zbytečně vyhrotilo, což nebylo potřeba, ale to k tomu sportu patří. Jsem rád, že jsme dobře přistoupili k jejich hře a vyrovnali se jim v nasazení. Ten rozdíl pak byl zasloužený.“

Zurab Kereselidze, hráč týmu mmcité1 Basket Brno: „Jak již zaznělo, my jsme do zápasu vstoupili poněkud nervózně. První čtvrtinu jsme nebyli tak agresivní jako třeba v Děčíně, ovšem druhá a třetí čtvrtina byla z naší strany dobrá. V obraně ani útoku jsme se nebáli ničeho. Ve čtvrté čtvrtině na nás vytáhli zónu, do které jsme měli trochu potíže. To rozhodlo.“