Ukázalo se, že Nymburk je právem první. Neporažený nymburský tým byl lepší ve všech ohledech a odnesl si v rámci 19. kola KNBL z Brna výhru. Na soupisce se už objevil i kapitán Jan Tomanec, který však do zápasu nenastoupil.

Zápas začal tak, jak se předpokládalo. Nymburk však nebyl dominantní celou první čtvrtinu. Po brněnském startu 0:5, se stav opět vyrovnal. Během tří minut se domácí dostali do dvoubodového vedení (10:8). Šest minut hrály oba týmy vyrovnaný zápas. Ke konci první čtvrtiny už začali nymburští zvyšovat svůj náskok a periodu zakončili poměrem 18:27. Do druhé hrací části nastoupilo lépe Brno a svůj deficit téměř dotáhlo. Po dvou minutách vedl Nymburk o pouhé dva body. Středočeši však ukázali své kvality a do konce první poloviny si vytvořili osmnáctibodový náskok. Do šaten tak šli hráči obou týmů za stavu 32:50.

Třetí čtvrtina byla pro Brňany krizová. Během celých deseti minut se nám podařilo proměnit pouze 6 bodů. Nymburk toho využil a neomylně náskok zvyšoval. Třetí perioda skončila 24:6 ve prospěch hostů a celkový náskok zvýšili na 36 bodů (38:74). V poslední desetiminutovce se nekonalo žádné překvapení a nymburský tým svoje vedení ještě navýšil. Díky téměř 30 bodům v poslední periodě si tak nymburští odnáší padesátibodové vítězství. Zápas skončil 49:102.

Nymburský tým byl lepší ve všech statistikách. Měli lepší úspěšnost za dva, za tři, z pole, z čáry trestných hodů. Měli také více doskoků, asistencí, zisků a méně ztrát.

Za tým mmcité+ Brno se prosadili: C. Barry (13 bodů), K. Mays (13 bodů, 11 doskoků), M. Primorac (7 bodů, 8 doskoků), D. Lelić (6 bodů, 5 asistencí), Z. Kereselidze (5 bodů), Z. Nehyba (3 body), R. Pumprla, M. Hrabovský (oba po 2 bodech).

Za tým ČEZ Basketball Nymburk skórovali všichni hráči: T. Vyoral, V Hruban (oba po 16 bodech), B. Barac (14 bodů), K. Ray (13 bodů), D. Berisha (11 bodů), M. Kolář (7 bodů), A. Davis (6 bodů, 6 doskoků), M. Kříž (5 bodů), P. Pumprla, M. Peterka (oba po 4 bodech), E. Lawrence, P. Benda (oba po 3 bodech, Lawrence 8 asistencí).