Basket Brno

Zítra hrajeme doma s Kolínem

Basket Brno: BC GEOSAN Kolín

2.3. | 18:00 | STAREZ Aréna Vodova | Vstupenky v síti ticketportal (odkaz ZDE)

Zítra nás čeká první domácí utkání po reprezentační pauze. Naším soupeřem bude BC GEOSAN Kolín.

Medvědy z Kolína jsme letos dokázali dvakrát porazit, v domácím prostředí 77:72 a v osmifinále Českého poháru v Kolíně 93:73. První vzájemný utkání ale dopadlo lépe pro našeho soupeře, v GEOSAN Aréně jsem prohráli 79:60.

Kolín nemá v lize dobrou formu, naposledy vyhrál 13. ledna doma proti Děčínu. Hodně zápasů ale prohrál těsným rozdílem, tento týden ve středu v Opavě hrál tři čtvrtiny vyrovnaně a nakonec prohrál 92:80.

Kolín skóruje v lize průměrně o 2,5 bodu více než my, také ale inkasuje o téměř sedm bodů více. Ve všech důležitých statistikách (střelba za 2 a 3 body, doskoky) se jedná o dva vyrovnané týmy, proto můžeme v sobotu očekávat vyrovnaný zápas.

Atrakce utkání: vystoupení taneční skupiny 1club během timeoutů; poločasová soutěž o podepsaný míč Harlem Globtrotters

Absence utkání: žádné

Jan Pavlík (asistent Basket Brno): ,,V utkání proti Kolínu bychom chtěli odčinit porážku z Nymburku, která byla hodně bolestná. Podle mého názoru bude nejdůležitější, abychom my diktovali tempo hry, hráli ve velké rychlosti a dostávali se co nejvíc k jednoduchým košům. Byla by velká chyba se přizpůsobit Kolínu a nechat je hrát to co potřebují. V nadstavbové fázi je každá výhra nesmírně důležitá, takže pokud chceme vybojovat co nejlepší umístění před playoff, musíme domácí zápasy vyhrávat. Čeká nás 40 minut tvrdé práce a pevně věřím, že za podpory našich fanoušků zápas do vítězného konce dotáhneme.“

Petr Křivánek (hráč Basket Brno): ,,Po delší době se můžeme konečně těšit na další domácí utkání. Tento zápas bude především o nás – jak moc dokážeme Kolínu vnutit náš herní styl. Očekávám od nás bojovný výkon.“