Zítra hrajeme čtvrtfinále poháru

Basket Brno vs USK Praha

1.2. | 18:00 | STAREZ Aréna Vodova | Vstupenky v síti ticketportal (odkaz ZDE)

Ve čtvrtek pokračujeme v náročném programu a odehrajeme třetí utkání v pěti dnech. Ve čtvrtfinále Českého poháru nás v domácím prostředí STAREZ Arény čeká USK Praha.

S USK máme v Kooperativa NBL vyrovnanou bilanci, první utkání jsme na Folimance prohráli o dva body, odvetu jsme ale zvládli a v Brně jsme vyhráli 75:63.

USK má od minulého týdne novou posilu, pivota Kamerunské reprezentace Bienvenu Mbidu. Ten se uvedl už v prvním utkání nadstavbové skupiny A1, proti Kolínu odehrál 22 minut a dal 12 bodů, ke kterým přidal ještě 6 doskoků.

V poháru jsme i my i USK odehráli jedno utkání, Sovy vyhrály v Písku 73:57 a my jsme také celkem jednoznačně vyhráli v GEOSAN Aréně s domácím Kolínem. Po výhře o 20 bodů jsme postoupili do čtvrtfinále. Los nám přisoudil domácí zápas s USK.

V případě postupu budeme hrát od 14. do 16. února v Praze na Královce finálový turnaj Česko-slovenského poháru FINAL 8. V první hrací den bychom se určitě utkali se slovenským klubem o postup do semifinále. Na turnaji se hraje o vítěze společného Česko-slovenského poháru, ale hodnotit se bude i česká a slovenská část, takže se hraje také o umístění i v národním „FINAL4“.

Po loňském stříbře máme opět motivaci podobné umístění zopakovat.

Absence v utkání: Zdanavičius (zranění třísla), Lee (zranění nohy, start nejistý)

Tomáš Nesrovnal (asistent Basket Brno): ,,Neúprosně náročný program pokračuje a už zítra se utkáme o účast ve Final 8 Česko-slovenského poháru proti týmu z Prahy. I přes to, že na přípravu a regeneraci moc času nebylo, věřím, že navážeme na kvalitní druhý poločas z posledního zápasu ENBL a předvedeme před domácími fanoušky dobrý výkon se šťastným koncem. Očekáváme velmi fyzicky náročné utkání, jelikož se střetnou jedny z nejlepších obran ligy. Věřím, že nám evropská zkušenost pomůže zápas s Usk zvládnout.”